Logo Logo
Charlie Pommier

Charlie Pommier to je ručne vyrábaný nábytok z masívnych driev.

Charlie Pommier je mladý, talentovaný francúzsky architekt, ktorý svoj život zasvätil tvorbe poctivého nábytku z tých najvyberanejších driev.

Po absolvovaní univerzity v roku 2012 Charlie zbieral cenné skúsenosti v niekoľkých dizajnových štúdiách vo Francúzsku a Srbsku, od roku 2016 sa potom venuje vlastnej značke, ktorá nesie jeho meno. Nielen, že navrhuje jednotlivé kolekcie, dohliada aj na celý proces výroby.

V čase, keď sa nábytok bežne vyrába vo veľkých priemyselných halách, je značka, akou je Charlie Pommier, takým malým úkazom. Tu totiž s láskou a starostlivosťou tvoria skúsení remeselníci, pre než je dôraz na každučký detail prioritou číslo jedna. V ich réžii potom vzniká masívny nábytok výnimočnej kvality, nábytok, ktorý bude skvostnú investíciou na dlhé roky.

K výrobe sú používané prírodné materiály, medzi ktoré patrí napríklad jaseňové či orechové drevo. Drevený nábytok je totiž klasikou, ktorá neomrzí.

Všetky produkty sú vyrábané ručne, čím je zaistený ten najvyšší štandard prevedenia. Čo sa formy týka, nejde si nevšimnúť vzájomného prepojenia tradičného a súčasného dizajnu. Týmto spôsobom sa v kúskoch Charlie Pommier mieša to najlepšie z dôb minulých s modernou víziou.