Logo Logo
Nový rok, nový domov: 11 čerstvých nápadov, ako pozmeniť a oživiť vzhľad vašej domácnosti
  • 21. 2. 2018
  • stolík, knižnica, design, nábytok, domov, dekorácie

Začiatok roka je časom plným nových rozhodnutí a začiatkov. Ak máte pocit, že by ste chceli vyskúšať niečo nové aj vo svojej domácnosti, máme pre vás 11 nápadov, ktoré vám rozhodne pomôžu osviežiť jej vzhľad.

Vymaľujte za knižnicou

Nápad, ktorý sme prevzali z webu The Design Chaser zrealizujete tak, že vymaľujete zadnú stenu knižnice či iné policové steny inou farbou, než je zvyšok izby.

Zaveste umenia na nezvyčajné miesto

Parížsky byt, ktorý sme spozorovali na Airbnb, si držia svoje umelecké diela pri zemi, doslova. Tento spôsob vám zaistí, že stropy budú vyzerať opticky vyšší.

Chris & Roger's DIY + Modern Farmhouse
 (foto: Chris Stout-Hazard)

Namaľujte strop

A čo bude hitom roka 2018 podľa Pinterestu? Zdvihnite hlavu a pozrite sa hore. Pri zmene a výzdobe stropu je povolené všetko - nová farba, tapeta, drevo a mnoho ďalšieho.

Zaveste si na stenu svoju zbierku

Skvelým spôsobom, ako nechať vyniknú nejakú zo svojich drahocenných zbierok, a zároveň zaplniť prázdne miesto na stene alebo v policiach, je vystaviť ju a nechať na obdiv ostatným. Za nápad vďačíme webu Domino.

Kúpte si netradičný stolík

Poriadne sa pozrite do všetkých skríň, na pôdu či do pivnice, či náhodou nenarazíte na niečo, čo by sa dalo vo vašej domácnosti využiť aj ako nábytok. Dizajn*Sponge to dokazuje obrázkom, ako možno starý bubon premeniť v originálnej nočný stolík.

Využite rozmerné umelecké dielo namiesto čela postele

Bubon v spálni miesto nočného stolíka už máte, čo takto ešte neobvyklý rám postele? Vyskúšajte napríklad veľké plátno, ako je na obrázku z T magazine, skvele sa však dajú využiť aj tapisérie alebo časť tapety.

Rámčeky do rohu

Neexistujú žiadne pravidlá, ktoré by určovali kam musíte zarámovať a vystaviť svoju galériu obrázkov. Web Lonny nabáda zvoliť nevšedný miesto izby ako treba roh, čím dáte svoje vystaviteľa úplne nový rozmer.

Stavte na závesné dekorácie

Závesné dekorácie už nemusíte kupovať len nad detskú postieľku. Tie "dospelácke" zaručene pomôžu vytvoriť neobvyklý doplnok, a navyše ním zaplníte prázdny priestor. Skúste ich zavesiť napríklad aj miesto klasického lustra, ako tomu je v prípade obrázku z webu AD Magazine a dodajte tak vašej domácnosti moderný šmrnc.

Vymaľujte detaily

Ak v sebe máte kreatívneho ducha a zmysel pre detail, nebojte sa vziať farby na sklo a pustiť sa do vitráží. Inšpirujte sa gotickými chrámy a nechajte k sebe domov preniknúť trochu farieb.

Vystavujte na nízkych policiach

Jednoduchý nápad, ktorý vyžaduje takmer nulové úsilie a je možné ho zrealizovať, bez toho aby ste museli narušovať múr. Potrebujete k tomu len Štós starých časopisov a policu samotnú (prípadne kus surového dreva, ako je vidieť z Everyday Girl via Wit & Delight).

Heslo trúfalosť

Nebojte sa svoj domov vybaviť zmyslom pre humor a kúpte si dekoráciu, ktoré sa zasmejete vy aj vaši hostia. Jedným z našich favoritov je držiak na toaletný papier vo forme dinosaura, ktorý je nápadom z webu The Chic Site.