Logo Logo
Hodiny ako dizajnový prvok do vašej domácnosti část prvá
  • 12. 2. 2018
  • Nástenné hodiny,Hodiny z vinylových platní,Luxusné hodiny,Stolové hodiny,Nalepovacie skladače,Hodiny riadené rádiom

Nástenné hodiny

V každom interiéri Vás na prvý pohľad zaujme prvok, ktorý je výrazný a môžu to byť práve nástenné hodiny. Niektoré hodiny sú naozajstná majstrovské diela, ktoré majú vtip, nápad a ich použitie je do luxusných domov, kancelárií, hotelov. Každé hodiny majú svoje miesto v inom interiéri. Iné si zavesíme do kuchyne, iné do kancelárie a iné potrebné na úrad. Výrobcovia dnešných hodín sa snažia vyhovieť všetkým svojim zákazníkom. V našej ponuke nájdete hodiny digitálne, analógové, mechanické, kyvadlovej a hlavne originálne.

Stolové hodiny

Dizajnové hodiny si nekupujeme len pre ich funkčnosť, ale aj pre ich dizajn. Iné hodiny si kúpime na stôl do kancelárie a iné do obývacej izbyIné hodiny dáme na stôl do detskej izby a iné do lekárskeho izby. Mnohé sú výrazom luxusu a mnohé sú predovšetkým funkčné, ale napriek tomu pôsobivé a krásne. Každé majú niekde svoje miesto. Zaujímavé sú napríklad stolné hodiny v tvare kníh z tvrdeného plastu holandskej firmy Karlsson. Nádherným doplnkom dievčenského alebo študentskej izby môžu byť sklenené, dizajnové hodiny veľmi zaujímavé maďarskej firmy Carneol Glass. Bez povšimnutia iste nezostanú ani kyvadlové hodiny vyrobené v Nemecku firmou Karlsson. Môžu byť buď ako stolové kyvadlovej alebo sa dajú zavesiť ako hodiny na stenu a v tom prípade je kyvadlo bez pohybu. Snáď najpozoruhodnejšie sú stolné hodiny talianskeho výrobcu Lowell vyrobené z lakovaného orechového alebo čerešňového dreva. Jedná sa o mechanické hodiny, opatrené dokonalým nemeckým hodinovým strojom. Zaujímavosťou na týchto hodinách je, že majú na prednej strane tri šuplíky a dvoje bočné dvierka. Sú vyrábané vo verzii podlahové, nástenné i stolové. Tieto luxusne vyzerajúce hodiny si určite nájdu svojich majiteľov, ktorí si potrpia na presnosť a dokonalosť. Originalitu predstavujú dizajnové hodiny talianskej firmy Incantesimo Design. Každý jednotlivý kus je ručne spracovaný a všetky sú chránené patentom. Nezameniteľné sú ich presýpacie hodiny, ktoré sa budú určite vynímať napríklad v luxusnej advokátskej kancelárii. Dĺžka presýpanie je buď 30 minút alebo 60 minút. Najluxusnejšie pôsobiace sú hodiny AMS z nemeckého Schwarzwalde. Na ich výrobu je použitý materiál najvyššej kvality a sú osadené najpresnejšími hodinovými strojčeky. Tieto hodiny predstavujú eleganciu a nemeckú kvalitu. Luxusné kyvadlové hodiny každú štvrťhodinu bijú a každú hodinu odbíjajú počet hodín. Sú dokonalé, presné a elegantné. Svoje miesto si nájdu v luxusne zariadenom komerčnom interiéri aj obývacej izbe.

Nalepovacie skladacie

Nalepovacie skladacie hodiny sú atraktívnym doplnkom ako do domácností, kancelárií, recepcií, nemocníc, úradov a pod. Sú vytvorené pre všetkých, ktorí si chcú vytvoriť prostredie podľa svojho. Sú zaujímavým dizajnovým doplnkom. Nalepovacie skladacie hodiny obsahujú množstvo číslic a ciferník, ktorý si poskladáte presne tak, ako Vám bude vyhovovať. Skladacie hodiny sú pre kreatívne povahy.

Hodiny riadené rádiom

Ak chcete mať presný čas, kúpte si hodiny riadené rádiovým signálom. Signál je neustále synchronizovaný, a ak dôjde k výpadku signálu na vysielači, stroj pracuje ďalej na princípe normálneho strojčeka na batérie. Pri umiestnení týchto hodín je potrebné brať do úvahy napr. Televízne obrazovky, monitory, ktoré vytvárajú elektromagnetické pole a mohli by prístroj rušiť. Ak však chcete mať absolútne presný čas, potom tieto hodiny riadené rádiovým signálom, sú pre Vás správnou voľbou.

Detské hodiny

Detské hodiny, ktoré sú stolné alebo hodiny na stenu musí byť niečím výnimočné, aby sa hodili do detských izbičiek. Aj naše deti by mali učiť a vedieť koľko je hodín, aby neprepásli večerníček alebo svoju obľúbenú rozprávku. U nás nájdete veľkú ponuku dizajnových hodin. V ponuke sú detské nástenné hodiny a tiež stolové hodiny a budíky. Všetky hodiny sú väčšinou s nejakým detským motívom. Poslednou dobou sú obľúbené drevené hodiny, ktoré môžete mať pre svoje dieťa aj hodiny s vlastným menom.

Digitálne LED hodiny

Digitálne LED hodiny majú výhodu, že sú čitateľné vo dne aj v noci. Sú vhodné na stenu na chodbu, do kuchyne, do kancelárie. Ich využitie je mnohostranné a sú veľmi obľúbené.