Logo Logo
Ako na malú spálňu? Máme pre vás najlepšie vychytávky minulého roka
  • 10. 2. 2018
  • spalňa, malá spalňa, komody, nabytok, stoličky, nočný stolík, nástenné svietidlá

Vybaviť malou spálni je neľahká úloha. Nájsť však cenovo dostupný nábytok, ktorý by ešte zároveň šetril miesto v už aj tak tesné miestnosti je ešte ťažšie. V tomto prípade je potrebné sa vysporiadať s malým priestorom efektívne a kreatívne. V roku 2017 sa to takými nápadmi na weboch len hemžilo - a my sme pre vás vybrali tie naj!

Police ako nočný stolík

Nástenné police dnes majú mnoho využití - už to nie je len priestor na vystavovanie dekorácií, kníh, fotografií a pod., Ale web Yatzer hlási čoraz väčšiu obľubu využitie police namiesto klasického nočného stolíka. A nie je sa čomu diviť, ušetríte tak miesto i peniaze.

Ešte viac úložného priestoru ponúka druhý variant nástenných políc, ako ukazuje foto zo sanfranciského bytu o výmere 46 m². Uložiť drobnosti môžete nielen na polici, ale aj dovnútra. Šikovne tak získate úložný priestor navyše a podlaha zostane voľná.

Nástenné svietidlá

Premýšľate, ako rozjasniť vašu preplnenú spálni, keď nemáte dostatok priestoru pre stolnú lampu alebo nočný stolík? Nástenné lampy sú ďaleko menej objemné ako tie tradičné a pripevníte si ich ľahko priamo na stenu, bez toho aby ste zbytočne zaberali ďalšie miesto na podlahe.

Dajte šancu skladacím stoličkám

Myslíte si, že je nemožné vtesnať do titěrného priestoru štýlovej posedenie? Skúste porozmýšľať znova. Blogerka Damsel in Dior vyriešila tento problém v malom podkrovnom izbe pre hostí dvoma štýlovými skladacími stoličkami, ktoré miesto na sedenie ponúka a zároveň sú veľmi skladné a ľahké.

Flexibilné komody

Ak nemáte v spálni miesto na veľkú šatníkovú skriňu, ešte nemusíte podliehať obavám. V takýchto prípadoch si môžete vybrať zo širokej škály menších skriniek a komôd (na obrázku komoda z IKEA), ktoré môžete šikovne umiestniť nielen k stene, ale aj do priestoru, a zaistí vám dostatok nového úložného priestoru.

Dve muchy jednou ranou

Skvelý nápad pre riešenie malých priestorov v spálni sme zahliadli v newyorskom byte o výmere iba 18 m². Jeho majiteľka vedľa postele chytro umiestnila útly a jednoduchý stôl, ktorý funguje ako nočný stolík, ale zároveň aj príjemný pracovný kútik. Stôl dopĺňajú regálové police, ktoré pripomínajú, že pre ukladanie vecí možno využiť celý priestor až k stropu.

Nezriekajte sa umenie

Ak sme sa niečomu v roku 2017 naučili, potom tomu, že malý priestor by nemal byť ospravedlnenky pre byt bez umenia. Vezmite si príklad z chicagského bytu, ktorého majiteľom sa podarilo, hoci večne bojujú s nedostatkom miesta, vdýchnuť svojej spálni osobnosť, a to vďaka malej poličke so zarážkou, ktorá opreté rámčeky bezpečne udrží.