Logo Logo
Ako na malú spálňu? Máme pre vás najlepšie vychytávky minulého roka
  • 10. 2. 2018
  • spalňa, malá spalňa, komody, nabytok, stoličky, nočný stolík, nástenné svietidlá

Vybaviť malou spálni je neľahká úloha. Nájsť však cenovo dostupný nábytok, ktorý by ešte zároveň šetril miesto v už aj tak tesné miestnosti je ešte ťažšie. V tomto prípade je potrebné sa vysporiadať s malým priestorom efektívne a kreatívne. V roku 2017 sa to takými nápadmi na weboch len hemžilo - a my sme pre vás vybrali tie naj!

(foto: Yatzer)

Police ako nočný stolík

Nástenné police dnes majú mnoho využití - už to nie je len priestor na vystavovanie dekorácií, kníh, fotografií a pod., Ale web Yatzer hlási čoraz väčšiu obľubu využitie police namiesto klasického nočného stolíka. A nie je sa čomu diviť, ušetríte tak miesto i peniaze.

(foto: Esteban Cortez)

Ešte viac úložného priestoru ponúka druhý variant nástenných políc, ako ukazuje foto zo sanfranciského bytu o výmere 46 m². Uložiť drobnosti môžete nielen na polici, ale aj dovnútra. Šikovne tak získate úložný priestor navyše a podlaha zostane voľná.

(foto: Lisa Diederich)

Nástenné svietidlá

Premýšľate, ako rozjasniť vašu preplnenú spálni, keď nemáte dostatok priestoru pre stolnú lampu alebo nočný stolík? Nástenné lampy sú ďaleko menej objemné ako tie tradičné a pripevníte si ich ľahko priamo na stenu, bez toho aby ste zbytočne zaberali ďalšie miesto na podlahe.

(foto: Damsel in Dior)

Dajte šancu skladacím stoličkám

Myslíte si, že je nemožné vtesnať do titěrného priestoru štýlovej posedenie? Skúste porozmýšľať znova. Blogerka Damsel in Dior vyriešila tento problém v malom podkrovnom izbe pre hostí dvoma štýlovými skladacími stoličkami, ktoré miesto na sedenie ponúka a zároveň sú veľmi skladné a ľahké.

(foto: Yasmin Sarai)

Flexibilné komody

Ak nemáte v spálni miesto na veľkú šatníkovú skriňu, ešte nemusíte podliehať obavám. V takýchto prípadoch si môžete vybrať zo širokej škály menších skriniek a komôd (na obrázku komoda z IKEA), ktoré môžete šikovne umiestniť nielen k stene, ale aj do priestoru, a zaistí vám dostatok nového úložného priestoru.

(foto: Nancy Mitchell)

Dve muchy jednou ranou

Skvelý nápad pre riešenie malých priestorov v spálni sme zahliadli v newyorskom byte o výmere iba 18 m². Jeho majiteľka vedľa postele chytro umiestnila útly a jednoduchý stôl, ktorý funguje ako nočný stolík, ale zároveň aj príjemný pracovný kútik. Stôl dopĺňajú regálové police, ktoré pripomínajú, že pre ukladanie vecí možno využiť celý priestor až k stropu.

(foto: Aimée Mazzenga)

Nezriekajte sa umenie

Ak sme sa niečomu v roku 2017 naučili, potom tomu, že malý priestor by nemal byť ospravedlnenky pre byt bez umenia. Vezmite si príklad z chicagského bytu, ktorého majiteľom sa podarilo, hoci večne bojujú s nedostatkom miesta, vdýchnuť svojej spálni osobnosť, a to vďaka malej poličke so zarážkou, ktorá opreté rámčeky bezpečne udrží.