Logo Logo
10 stálic interiérov, ktoré nikdy nevyjdú z módy
  • 28. 3. 2018
  • dekoračné koberec, rustikálny stôl, posteľ s nebesami, ležadlo, jedálenské stoličky, vstavaný nábytok, kreslá, jedálenský stôl

Zariaďovanie a skrášľovania domova je pre majiteľov vecí veľmi osobné. Hovorí sa predsa, že štýl a spôsob akým svoj domov zariaďujete, vypovedá zároveň všeličo o vašej osobnosti. Preto sa potrebujete obklopiť nábytkom, ktorý sa vám dostane pod kožu. Pri jeho hľadaní určite stavte na klasické kúsky, ktoré nikdy nevyjdú z módy a s ktorými zabodujete za všetkých okolností. Uvidíte, že potom bude zveľaďovaní domácnosti hračka. Nasledujúcich 10 stálic patrí medzi základné a obľúbené prvky mnohých domácnosti a nikdy s nimi nešliapnete vedľa.

Dekoračný koberec

 

Nemusíte voliť iba koberec s výraznými vzormi, namiesto toho môžete dať šancu kobercami sýte, plné farby, ktorý miestnosti zaistí rovnaký efekt ako vzorovaný koberec, výsledok len bude o niečo jemnejšia. Pre súdržnejšia vzhľad odporúčame izbu vyzdobiť dekoráciami v rovnakých farbách.

Dekoračné koberce sú súčasťou domovov už po celé stáročia, obľubu si získali najmä tie s orientálnymi vzormi. Skvele sa hodí do akéhokoľvek priestoru, navyše vhodne zvolený koberec môže opticky miestnosť zväčšiť a zároveň pomôže obyčajnému izbe stať sa jedinečným.

Prešívané čelo postele

 

Prešívané čelo postele vnesie do vašej spálne veľkú parádu a pocit luxusu. Je to elegantné a klasický kúsok a môžete ho ľahko skombinovať s ďalším prešívaným nábytkom, treba pohovkou či kreslom. Výsledný dojem možno ešte umocniť zavesením prepychového lustra.

Na chvíľu sa zdalo, že čelá postelí nikdy nebudú patriť do kategórie večných trendov. V skutočnosti boli videné skôr ako tá časť nábytku, ktorá ani nie je potrebné. Avšak dnes je prešívané čelo postele klasikou a jeho nepopierateľný štýl a elegancia zaručujú, že klasikou zostane po ešte mnoho ďalších rokov.

Masívny rustikálny stôl

 

K stolu prisuňte stoličky modrej farby a hneď si budete pripadať ako pri mori. So svetlou farbou priestor navyše opticky zväčšíte. Jednoduché, ale zároveň veľmi pútavé. Celú kompozíciu môžete ozvláštniť dômyselne riešeným stropným svetlom.

Masívne drevené stoly boli vždy jadrom celej domácnosti. V dobách stredoveku vytvárali miesto, u ktorého sa holdoval veľkolepým hostinám a veselí, v dnešnej dobe je berieme ako jednoduché drevené stoly, ktoré perfektne zapadnú do každej jedálne a pasujú ku všetkým typom drevených stoličiek.

Posteľ s nebesami

 

Posteľ s nebesami pôsobí priamo kráľovsky. Každého očarí svojou vznešenosťou a eleganciou. Ak preferujete vo svojej spálni nežný a romantický štýl, snažte sa spálňu zladiť do svetlých tónov, odvážnejší si môžu trúfnuť aj tmavú, modernejšie variantu.

Postele s nebesami boli pôvodne navrhnuté pre to, aby poskytovali svojmu majiteľovi súkromie a chránili pred prievanom. Avšak dnes sú tieto postele obľúbené predovšetkým u žien, a to vďaka jemnému a romantickému charakteru. A ak vás nebude baviť "nebo" a závesy čistiť od prachu, svoje čaro si táto posteľ zachová aj bez textilných častí.

Leňoška

 

Miesto pre leňošku by sa malo nájsť nielen v obývacej izbe, ale skvelé uplatnenie nájdu aj vo vašej spálni. Podľa nás sa do spálne hodí vlastne viac, pretože ponúka extra miesto na sedenie, ktoré je natoľko pohodlné, že si v ňom môžete patrične oddýchnuť.

Leňošky sú súčasťou domovov už po celé stáročia. Prvýkrát sa objavili v starovekom Egypte ako lôžka, na ktorých sa odpočívalo počas dňa, Starí Gréci a Rimania je samozrejme tiež milovali. V priebehu času sa leňošky osvedčili natoľko, že dnes nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Nájdite si medzi širokou škálou farieb a prevedenie tú svoju.

Priehľadné jedálenská stolička

 

Ak chcete ešte zdokonaliť vzhľad svojich čírych jedálenských stoličiek, kúpte si na ne podsedáky naopak výrazné farby, čím vytvoríte perfektný kontrast a zároveň elegantný šmrnc. Dojem ešte umocníte, ak stoličky doplnia jednoduchý jedálenský stôl.

Medzi ďalšie klasický a obľúbený kus nábytku patrí priehľadné jedálenské stoličky. Kontrast môžete vytvoriť nielen vďaka podsedákům, ale aj tým, že stolička umiestnite okolo tmavého dreveného stola. Zaistíte tak, že miestnosť bude vyzerať opticky väčšie a bude pôsobiť otvorenejšie. Takže ak máte doma malú jedáleň, šup do toho!

Vstavaný nábytok

 

Buďte kreatívny s vstavaným nábytkom a vytvorte si tak podľa seba dokonalý a jedinečný priestor, ktorý vám a vašim potrebám bude najlepšie vyhovovať. Skvelým nápadom, ako ozvláštniť svoju stenu, je obstarať si na ňu špeciálnu fóliu alebo farbu na stenu, ktorá ju razom premení na školskej tabuli. Na ňu potom môžete kriedou písať čokoľvek vás napadne, či už úlohy, ktoré je potrebné splniť či dôležité schôdzky. Deti ju vo svojej izbe tiež veľmi ocenia, pretože ju môžu každý deň ozdobiť iným majstrovským dielom.

Vstavaný nábytok nájde uplatnenie v každej miestnosti, ale má jednu nevýhodu - keďže je vstavaný, nemôžete ho ďalej premiestňovať, čo niekoho môže odradiť. Na druhú stranu víťazí pre svoju praktickosť a možno ho prispôsobiť akémukoľvek interiéru - či už je príliš veľký, príliš malý či atypicky tvarovaný. A práve tieto prednosti ho robia jedným z prvkov domácnosti, ktoré budú v kurze vždy.

Nápadité kreslo

 

Prečo mať jedno, keď môžu byť rovno dve! Zdvojnásobte pocit pohodlia a štýlu rovno dvoma originálnymi kreslami, ktoré môžete umiestniť buď vedľa seba, alebo symetricky oproti sebe.

Kreslá vždy jednoznačne patrí medzi základné súčasti obývacej izby. Vytvára pohodlné miestečko na sedenie, ale zároveň fungujú ako ozdoba, ktorá dodá miestnosti pocit útulnosti. Kreslami ponúka aj variabilitu v umiestnení, môžete teda meniť svoj obývací priestor podľa ľubovôle.

Postele boxspring

 

Zaobstarať si dvojlôžko v neutrálnych farbách je stávkou na istotu. Môžete ju tak v spálni skombinovať s nábytkom a dekoráciami mnohých iných farieb. Alebo tiež môžete celú miestnosť zladiť do neutrálnych jemných farieb a poskytnúť spálňu tak príjemný a decentné šmrnc.

Pokiaľ práve nefandíte posteliam s nebesami, potom je vždy možnosť po náročnom dni ľahnúť do postele so systémom boxspring, ktoré je vďaka prepracovanému systému rôznorodých vrstiev matracov dokonalým miestom pre oddych. Vyberte si zo širokej ponuky materiálov a farebných prevedení tú svoju ideálnu, vďaka ktorej bude ranné vstávanie oveľa jednoduchšie.

Jedálenský stôl "Tulip"

 

Tento skvelý dizajnový typ okrúhleho stola bol prvýkrát na výstave uvedený v roku 1957 dizajnérom Eero Saarinenom, avšak jeho obľúbenosť v dnešnej dobe neklesá, stále je súčasťou moderných domácností. Okrúhly stôl je skvelým prírastkom do nešikovných zákutí a rohov, pretože vie dokonale využiť všetok priestor a dať tomuto priestoru zmysel.

Svoje meno "Tulip" získal vďaka podľa obráteného tulipánu, ktorým sa dizajnér pri tvorbe inšpiroval. Stoly Tulip sú obľúbené pre svoju praktickosť a variabilitu v umiestňovanie stoličiek, keďže vám v tom nebráni žiadnej zbytočné nohy stola ako je tomu pri stoloch tradičných. Stoličky môžete ľubovoľne pridávať, uberať, budú sa k nemu hodiť stoličky mnohých rôznych typov aj farieb. Jeho všestrannosť je nekonečná.